"Ale po co chce Ci się tak ćwiczyć?"

           
              Najczęściej zadawane ostatnio przez innych pytanie w kierunku mojej osoby to właśnie sam tytuł posta. Te pytania sprawiły, że postanowiłam napisać o tym wpis. Odpowiedzi na te pytanie jest mnóstwo. Przede wszystkim nie lubię przebywać w jednym miejscu. Lubię poznawać siebie i nowe otoczenie. Na siłowni mogę pokonywać własne słabości, a także ugasić swój temperament, który często pokazuje mi, że cały czas muszę wykorzystywać swoją energię by nie mieć jej zbyt dużo (wtedy okazuje niezadowolenie i odczuwam gniew). Te uczucie mogę wytłumaczyć Ci za pomocą przykładu - na pewno miałeś w życiu taki moment, że bardzo długo przebywałeś w domu bo niestety ale żadne plany, które zaplanowałeś nie doszły do skutku. Wtedy po kilku dniach spędzonych w domu, patrząc na słońce, które promienieje za oknem czułeś ewidentną frustrację. Ja właśnie to czuje każdego dnia gdy zbyt długo nie ćwiczę...takie to już moje małe uzależnienie. Oczywiście mam dni, w których totalnie (kolokwialnie mówiąc) mam lenia. Człowiek jest tylko człowiekiem :)
                Wracając do tematu... Ćwiczę również dlatego by mieć sylwetkę taką jaką bym chciała mieć, nie będę tego ukrywała, bo jednak to również sprawia, że chce ćwiczyć. Postęp, który widzę z miesiąca na miesiąc jest dla mnie jak nagroda na loterii. Mam pewne wyobrażenie, do którego dążę i nie chcę wierzyć, że ktoś kto ćwiczy nie patrzy na swoje efekty wobec sylwetki. Jest tylko pewna granica. Ja nie dążę do ideału, który w dzisiejszych czasach jest tak bardzo wielbiony. Dążę do pokonywania własnych granic a także do zmiany pewnych partii ciała, które najprościej na świecie mi się nie podobają. Myślę, że nie jest w tym nic strasznego :) Nie można się tego wstydzić i ukrywać. Mam cel do którego dążę i to właśnie mi się podoba. Niektórzy pracują w wielkich korporacjach i dążą do awansu na lepsze stanowisko, niektórzy grają w grę komputerową i dążą do tego by zdobyć jak największą liczbę punktów, można byłoby wymieniać tak bardzo wiele. Każdy z nas ma pewien cel, do którego chce dążyć, więc nie pytajmy innych o drogę, którą muszą przebiec by dostać się na upragniony szczyt. Chce to robić, nikt mnie do tego nie zmusza więc jestem jak najbardziej z tego szczęśliwa. Cieszy mnie to, że dla niektórych to tak bardzo niewyobrażalnie męczące a dla mnie bardzo satysfakcjonujące. To właśnie jest puentą tego posta - pracuj w stu procentach na to co kochasz i nie zwracaj na opinię innych ludzi a będziesz szczęśliwy.
                 Cytat dla wszystkich tych, którzy nienawidzą ćwiczyć i nadal krytykują postrzeganie aktywności fizycznej jako sposób na szczęśliwe życie:
"Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na ćwiczenia fizyczne, będą musieli wcześniej czy później znaleźć czas na chorobę" - Edward Stanley
                Do następnego!
Ciaoo,TuKama
Zaobserwuj Bloga:
kliknij by zaobserwować
Zaobserwuj Insta:
ZdrowoiPrawidlowo


6 komentarzy:

 1. Super, że ćwiczenie sprawia Ci taką przyjemność :) Ja za ćwiczeniem akurat za bardzo nie ma przepadam, ale i tak ćwiczę - dla zdrowia, lepszej sylwetki no i kondycji.. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od czasu do czasu nawet spacer może zdziałać cuda :)

   Usuń
 2. Ćwiczę od ponad 2 lat. Aktywność fizyczna jest dla mnie bardzo ważna, stanowi dla mnie pasję i chwile odcięcia się od świata zewnętrznego. Ćwicząc o wszystkim zapominam skupiając się tylko i wyłącznie na sobie. Moja przygoda z ćwiczeniami rozpoczęła się wraz z nauką w klasie policyjnej, gdzie sprawność fizyczna jest bardzo ważna. Wiążąc swoją przyszłość z tym zawodem muszę myśleć przyszłościowo :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że mamy podobnie :) Mój sportowy człowiek! ^^

   Usuń
 3. Jeżdże na rowerze , ale nie unikam też innych aktywności
  i podziwiam osby , którym chce się reguralnie ćwiczyć.
  Fajna sprawa , tak trzymać :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ćwiczę regularnie, nie mam już do tego sił, ale od czasu do czasu urządzam sobie takie mini spotkania ze sportem. :)

  OdpowiedzUsuń

⭐Dziękuję za każdy zamieszczony komentarz!

⭐ Odwiedzam blogi moich obserwatorów a także komentujących!

⭐Zapraszam do zaobserwowania mojego bloga! Jeśli już to zrobiłeś pochwal się w komentarzu :)

⭐Pamiętaj! Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

⭐ Masz pytanie? Napisz w komentarzu lub na adres e-mail tukaama@gmail.com

Copyright © 2014 Zdrowo i Prawidlowo , Blogger